پاسخگویی کلینیک

ساعت 8 صبح تا 22 شب

تلفن تماس

02179658000

تلفن تماس : 02179658000
پاسخگویی :8 صبح تا 22 شب

رفع نواقص زبان و لب (فرنکتومی)

رفع نواقص زبان و لب (فرنکتومی)

فهرست مطالب

رفع نواقص زبان و لب که در اصطلاح به آن فرنکتومی گفته می‌شود، مزایای بسیاری دارد. قبل از هرچیز اجازه دهید کمی از این نقص برایتان بگوییم تا بدانید که اصلاً این مسئله در کدامین ناحیه از زبان رخ می‌دهد.
فرنوم، اتصالی عضلانی است که مابین دندان‌های جلو یا به عبارتی بین فک بالا و پایین عارض شده و قسمت داخلی لب را به لثه متصل خواهد کرد. اگر فرنوم، بیش از حد بزرگ باشد، بین دندان‌ها فاصله می‌افتد. در این مواقع جراح برای آزادی لثه از فرنوم، عمل فرنکتومی را انجام می‌دهد و بعد از آن به سراغ پیوند لثه می‌رود تا بافت لثه برای اتصال بند، جای کافی داشته باشد.
نواقص زبان و لب، انجام کارهای عادی مثل حرف زدن یا غذا خوردن را نیز با مشکل مواجه می‌کند و مانع از رشد صحیح کودکان خواهد شد. این نواقص بر زیبایی چهره نیز تاثیر می‌گذارد و آن را دچار خدشه می‌کند. خوشبختانه با جراحی فرنکتومی، می‌توان به رفع نواقص زبان و لب کمک کرد. با از جراحی فرنکتومی که یک عمل سرپایی، ساده و کم خطر است، نه تنها نواقص زبان و لب رفع می‌گردد، بلکه تلکم نیز بهبود می‌یابد و فرد می‌تواند به راحتی غذا بخورد.
رفع نواقص زبان و لب در جراحی فرنکتومی، فقط چند دقیقه زمان می‌برد و بهبود آن بسیار سریع اتفاق می‌افتد. این در حالی است که مزایای آن، به صورت آنی و در کوتاه مدت قابل مشاهده است.
رفع نواقص زبان و لب در نوزادان اهمیت زیادی دارد. با رفع این نواقص در نوزادان، دیگر جایی برای نگرانی از تحلیل لثه و فاصله افتادن بین دندان‌ها نیست. والدینی که با مراجعه به پزشک، درمان نواقص زبان و لب را در نوزادان خود دنبال کرده اند، به طرز شگفت‌انگیزی شاهد برطرف شدن بسیاری از مشکلات مربوط به شیر خوردن و تغذیه کودک بودند. آنطور که پزشکان می‌گویند، هر چه سن مراجعه کنندگان برای رفع نواقص زبان و لب کمتر باشد، روند بهبودی سریع‌تر و عوارض عمل کمتر خواهد بود.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب سایت

Leave A Comment