پاسخگویی کلینیک

ساعت 8 صبح تا 22 شب

تلفن تماس

02179658000

تلفن تماس : 02179658000
پاسخگویی :8 صبح تا 22 شب

ایمپلنت فوری دندان در تهران

ایمپلنت فوری

فهرست مطالب

ایمپلنت فوری

یکی از بهترین روش‌های جایگزینی دندان‌های از دست رفته یا آسیب دیده، ایمپلنت دندان است؛ درست مثل دندان مصنوعی یا بریج دندان. البته برتری ایمپلنت نسبت به این دو روش، قابل کتمان نیست! در این روش، به جای آنکه صرفاً جای خالی تاج دندان پر شود، یک ریشه مصنوعی که از جنس تیتانیوم یا زیرکونیا است، در درون استخوان فک جایگذاری خواهد شد. به فرایند کاشت ایمپلنت، همزمان با کشیدن دندان، ایمپلنت فوری، یا ایمپلنت یک روزه گفته می‌شود.

در فرایند ایمپلنت معمولی، بعد از جایگذاری فیکسچر یا پایه ایمپلنت در داخل استخوان فک، بیمار باید چند ماهی را صبر کند و اجازه دهد استخوان با رشد خود به ایمپلنت جوش بخورد. وقتی فیکسچر ثبات کافی پیدا کرد و توانست فشار را تحمل کند، روکش دندان بر روی آن متصل خواهد شد. اما در ایمپلنت فوری، این گونه نیست؛ در واقع برای حفظ زیبایی لبخند شما به ویژه در قسمت جلوی دندان، در همان روزی که ایمپلنت جایگذاری شد، روکش نیز بر روی آن نصب خواهد شد. البته این روکش موقتی است و کمی کوتاه‌تر از حد معمول طراحی شده تا موقع جویدن غذا، فشار زیادی بر آن وارد نشود.

در ایمپلنت فوری، نمی‌توان ثبات و استحکامی را از دندان انتظار داشت؛ چرا که هنوز ایمپلنت و استخوان به همدیگر جوش نخورده‌اند و کوچکترین تکانی در ایمپلنت، موجب اختلال در جوش خوردن ایمپلنت به استخوان (یکپارچگی استخوان) خواهد شد. شاید به همین دلیل است که دندانپزشکان، آن را برای همه توصیه نمی‌کنند و معمولاً برای کاشت دندان‌هایی که بیشتر تحت فشارند، به سراغ آن نمی‌روند.

مهمترین مزیت ایمپلنت فوری دندان، طول درمان کوتاه‌تر آن است. این روش از کاشت دندان، عوارض چندانی ندارد و بار روانی آن نیز به مراتب کمتر خواهد بود. ایمپلنت فوری دندان، یعنی کمک به حفظ بافت لثه. در کنار همه این مزایا، باید به تک جلسه‌ای بودن آن نیز اشاره کنیم که مزید بر علت محبوبیت بیش از پیش آن است.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مطالب سایت

Leave A Comment